Корисно знати

Що таке куперозна шкіра і як за нею правильно доглядати?

Що таке куперозна шкіра і як за нею правильно доглядати?

упероз проявляється на шкірі у вигляді безлічі дрібних судинних «зірочок» і на обличчі зазвичай локалізується на щоках, повіках, крилах носа або підборідді. Сьогодні про те, що представляє собою куперозна шкіра і як за нею правильно потрібно доглядати.

Купероз представляє собою стійке розширення дрібних кровоносних судин шкіри, що має незапальну природу і, як правило, виникає через ослаблення судинних стінок. Купероз може з’явитися при будь-якому типі шкіри, але найбільше він помітний на світлій чутливій шкірі, оскільки в цьому випадку капіляри розташовані дуже близько до поверхні.

Чинники, що призводять до розвитку куперозу- генетична схильність, термічний стрес для шкіри (занадто довге перебування на морозі і крижаному вітрі, пробіжки під час морозу, умивання занадто гарячою або холодною водою, постійні різкі перепади температури), зловживання травмуючими косметичними процедурами, такими як пілінг і скрабування, лазерна шліфовка і вакуумна чистка.

Крім того, до появи куперозу можуть призводити перепади артеріального тиску, надмірне захоплення лазнями й саунами, куріння і вживання алкоголю, зміни гормонального фону, у тому числі й під час прийому гормональних препаратів, захворювання внутрішніх органів, а також вікові зміни.

Як доглядати за куперозною шкірою?

Догляд за куперозною шкірою, як і за будь-якою іншою, включає в себе регулярне очищення (вмивання), тонізацію, зволоження та живлення, а також захист. Але що виділяє куперозну шкіру, так це необхідність зміцнення судин для запобігання появи нових вогнищ почервоніння.

Умивання при куперозній шкірі корисно виконувати з м’якою й ніжною пінкою, температура води при цьому повинна бути ані занадто низькою, ані занадто високою. Періодично можна робити контрастні вмивання, щоби зміцнити капіляри, але вода обов’язково повинна бути теплою і прохолодною.

Для тонізації куперозної шкіри можна застосовувати засоби тільки на безспиртовій основі, у їх складі не повинно бути подразнюючих шкіру речовин. А після використання тоніків шкіру необхідно обов’язково зволожити, наситити поживними речовинами й захистити від агресивного зовнішнього впливу.

Удень для цієї мети потрібен крем з SPF, який захистить шкіру від агресивного впливу ультрафіолету. Ще крем повинен мати позначку про те, що призначається для куперозної шкіри, або ж має містити перевірені антикуперозні компоненти. Наприклад, для шкіри, схильної до куперозу, рекомендовані бісаболол, Д-пантенол, вітамін С, екстракти арніки, кінського каштана, алое, бруньок бука, шипшини, чорниці й морських водоростей, вітаміни Р І К.

Вночі для куперозної шкіри необхідний крем із потужною відновлюючою дією. У ньому протикуперозні компоненти мають доповнюватися поживними натуральними оліями, такими як, наприклад, олія виноградних кісточок чи олія жожоба.

Для додаткового догляду при куперозній шкірі корисні зміцнюючі судини сироватки, маски. А ось від будь-яких травмуючих засобів потрібно відмовитися. Ніяких скрабів і пілінгів! Крім того протипоказані при куперозі процедури лазерної шліфовки, будь-які процедури з розігрівом або ж, навпаки, сильним охолодженням шкіри.

Особливо ретельно потрібно стежити за вибором косметичних засобів для догляду, адже така шкіра легко може відреагувати появою нових вогнищ купероза на «неправильні» компоненти, що провокують подразнення. Тому віддавати перевагу рекомендується перевіреній косметиці, у складі якої немає шкідливих і небезпечних консервантів, барвників, ароматизаторів та інших компонентів, здатних викликати подразнення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.